POZOR !!! Hrajeme pouze na Žižkově !!! připomínáme změnu adresy festivalu! ŽIŽKOSTEL, nám. Barikád 1, PRAHA 3 - Žižkov

Program Vyšehraní 2019

Praha 3, nám. Barikád 1

*změna programu vyhrazena

Již proběhlo:

12.5. ne / 17:00 

Tomáš Berka 1968 - 2018 / - zahajovací benefiční koncert 

Vokobere - Jiří Vondráček, Petr Kocman, 
Ivan Hlas trio, Lenka Slabá, Karel Macálka,
Pavel Fischer a Bardolino Music,
Petr Kadlček a Natural a Corpus Delicti...

290 Kč

13.5. po / 18:30

Diva Baara, Petra & Ester

více zde:

Diva Baara je pseudonym živelné zpěvačky a textařky Báry Vaculíkové (známé z Yellow Sisters a projektu Mateřská.com, mj. dcery Petry Černocké), která se na své sólové desce představuje v roli elegantní divy. 
Duo Petra & Ester: Petra Sladká - zpěv, Ester Godovská - klavír
Hrajeme písně převážně převzaté, napříč žánry. Je nám dobře v šansonu, folku i jazzu. Pravidelně pořádáme  koncerty s názvem Krásné.
(Potkaly jsme se na Konzervatoři J. Ježka, kde Ester učila a stále učí a Petra studovala)

[collapse]

250 Kč

14.5. út / 19:00

Divadlo Jedeme k vám: Díky, Rudolfe...

více zde:

„Díky, Rudolfe…“ - Životní příběh zakladatele Jedličkova ústavu profesora MUDr. Rudolfa Jedličky tak, jak jej neznáme. Hra zprostředkovává osud, práci a zejména vizionářství člověka, který neváhal spojit svůj život s osudem mnoha lidí, kteří byli zdravotně poznamenáni nejen následky války. Jeho nezištná pomoc nemocným dala vzniknout ústavu pro fyzicky omezené, slabé a nemocné a nabízí zamyšlení nad tématem lidské vzájemnosti, přátelství a lásky.

[collapse]

150 Kč

17.5. pá / 19:00 

Mário Bihári & Bachtale Apsa, host Bára Hrzánová

 

290 Kč

18.5. so / 18:00 

(Představení zrušeno!!! )

Lenka Slabá, Veronika & The Band, Marley Wildthing

Lenka Slabá - více zde:

Lenka Slabá se skupinouFolková zpěvačka Lenka Slabá , působí na scéně české folkové hudby od začátku osmdesátých let minulého století....Osmnáct roků - to je vlastně rozdíl celé jedné generace a nepřeberná šňůra změn, zvláště při dnešním stále se zrychlujícím tempu. Pro Lenku však nebyl tento návrat nečekaným skokem přes téměř dvě desetiletí, vracela se do prostředí, s nímž udržovala během svého kanadského pobytu celkem pravidelný kontakt. A to nejen s rodinou a přáteli, ale i s neustále se přelévajícím a prolínajícím hudebním světem. Zvláštní citové vazby má i k jižním Čechám. Jistě si bez velkého vzpomínání připomenete její českobudějovickou éru s Nezmary, následně se Spirituál kvintetem a pak se Žalmanovým spolem. Avšak zakotvit přesně tam, odkud tehdy před lety odcházela, se prostě nedá. I když publikum a muzikantská komunita rozhodně nezapomněly na Lenčin jedinečný hlas, musí nyní znovu systematicky stavět nové schody na českou hudební scénu.

[collapse]

Veronika & The Band - více zde:

Veronika & The Band Srdečně Vás zveme na koncert v rámci tour k debutovému albu Everybody Knows zpěvačky Veroniky Moudré a její kapely. Těšit se můžete na originální aranže jazzových standardů i populárních skladeb v rytmu swingu. Veronika & The Band jsou důkazem, že i ke známému repertoáru od doby meziválečné po současnost, se dá přistupovat inovativně, s lehkostí a svěžestí. Není divu. Základ Veroničiny kapely tvoří brilantní čeští hudebníci. Basista Tadeáš Mesany se pohybuje v nejrůznějších hudebních stylech - od vážné hudby v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu přes folk, tango a jazz, Petr Svoboda je mladým talentovaným klavíristou, bubeníka Tomáše Pialu můžete nejčastěji vídat ve skupinách Gingerhead nebo Jarret. Tadeáše často střídají vynikající baskytaristé Karel Fořt a Petr Tichý, Petra Tanita Yankova a Anna Würtherlová, Tomáše například Honza Ježek. Ansámbl vede Veronika Moudrá, pop-jazzová zpěvačka a hlasová lektorka s nadžánrovým přesahem a sympatickým drajvem. CD kapela pokřtila 7.3.2019 v klubu U Staré paní a jejími kmotry jsou jazzová zpěvačka Eva Svobodová, vynikající Ewa Farna a Martin Chobot.

[collapse]

250 Kč

21.5. út / 19:00

TALKSHOW - Trojhlavá saň
Linda Finková, Aneta Christovová, Vlaďka Pirichová
HOSTEM VEČERA BUDE MILAN PEROUTKA !!!

 

více zde:

[collapse]

250 Kč

24.5. pá / 19:00

Slávek Janoušek,
Martina Trchová a Adam Kubat - Vzpomínka na  Zuzanu Navarovou

250 Kč

26.5. ne /...
Rodinná neděle na faře - vážně i vesele pro děti i dospělé...

15:00 / Nevěsta prodaná, co ji složil Smetana

17:00 / Vokalní skupina „Pětník

18:00 / vévévé.československo.cs

více zde:

„Nevěsta prodaná, co ji složil Smetana“ Příběh Jeníka a Mařenky ze slavné opery Bedřicha Smetany je upraven a zjednodušen téměř pohádkově tak, aby byl srozumitelný dětem základní školy. Průvodci hrou – Houslový klíč, Nota a Pomlka – vysvětlují dětem důležité momenty hry a proměňují se přímo na jevišti do jednotlivých postav opery (Jeník, Mařenka, Kecal, Esmeralda, Vašek a další). Jednoduché zkrácené písně zpívají herci s doprovodem, do hry jsou zakomponované i nahrávky Smetanovy hudby. Nechybí ani taneční prvky v lidových krojích a velkolepá taneční scéna – příjezd komediantů. Hra nabízí poučné a hlavně velmi lehce zpracované přiblížení vážné hudby malým divákům.„vévévé.československo.cs“ Představení vrcholí Sametovou revolucí , ke které se postupně divák přenese průřezem historických událostí od rozpadu Rakousko-Uherské monarchie, vzniku samostaného Československa. Dále je velkým dílem pozornost zaměřena na období padesátých let, normalizace a socialismu. Přinášíme zábavnou formou připomenutí těchto událostí, neboť od Sametové revoluce nás právě v tomto roce dělí 30 let. Herci zpívají a tančí a každá píseň či tanec dokresluje danou etapu vývoje naší země. Nabízíme setkaní s historickými postavami císaře Franze Josefa, T.G. Masaryka, Milady Horákové, Václava Havla a mnoha dalšími. Hra má děj, informace, dynamiku i interakci s diváky. 

[collapse]

Výhodné vstupné na všechny tři akce dospělí 200 Kč děti do 18 let  100 Kč 
lze vstupné rozdělit  na dva bloky : 
1/Nevěsta 100,- děti 50 Kč
2/Pětník a Vévévéčka 180, - děti 90 Kč

20:00 /Alfik & KruppEssen,
Ajrín Zlámalová 
/Semafor/a další hosté...

více zde:

ALFÍK & KRUPPESSEN - Základem je dvojice David "Alfik" Dewetter (akustické a elektrické kytary, zpěv), mající za sebou skoro dvacetiletou kariéru sólového folkového písničkáře s mnoha oceněními i praxí v několika skupinách různých žánrů, a Jan Krupička (stagepiano), fenomenální pianista a varhaník se zkušenostmi z mnoha pódií i nahrávacích studií. Tvoří spolu dvojici muzikantů sice různorodých, ale zcela sehraných a své písně doplňujících lidským přístupem, dobrou náladou a mnohdy na pódiu překvapují nejen diváky, ale i sami sebe.

[collapse]

150 Kč

27.5. po / 18:00
Divadelní spolek Mareate: Olgo, Olino, Olásku…

více zde:

představení inspirované životem velké české spisovatelky, herečky Olgy Scheinpflugové, manželky Karla Čapka Hostem večera je Mgr. Hasan Zahirovič Ph.D, přední znalec Čapkova života i díla odkyje období týkající se Čapkových lásek

[collapse]

150 Kč

28.5. út / 18:30 

(Představení zrušeno!!! )
Bílá nemoc
Václav Koubek s kapelou

250 Kč

30.5. čt / 18:00

(Představení zrušeno!!! )
Jak je neznáte - Helena Maršálková a Marcela Voborská...
Jindra Kejak, BlueGate

více zde:

Helena Maršálková a Marcela Voborská Jak je neznáte - Dvě zpěvačky, které spolu na pódiích prožily pěkný kus života, celých 36 let. Dlouhodobým působením ve skupině Pacifik, i občasným hostováním ve spřátelených skupinách, se dostaly do povědomí posluchačů, především ale nezaměnitelnými a rozeznatelnými hlasy a originálním a nenapodobitelným uměleckým projevem. Navíc je neuvěřitelně barevné souznění jejich hlasů a vzhledem k tomu, že Pacifik s Marcelou „ukončil“ spolupráci, uslyšíte tento „přírodní úkaz“ pouze na koncertech Jak je neznáte.

[collapse]

250 Kč

1.6. so / 19:00
Divadelní Sekce Praha: Společenstvo vlastníků

více zde:

Po úspěšné inscenaci Petra Zelenky „Příběhy obyčejného šílenství“ přichází amatérský soubor Divadelní Sekce Praha s nastudováním hry Jiřího Havelky „Společenstvo vlastníků“. Jedná se o mrazivou komedii ze současnosti, která je chvilkami mrazivá až tak, že skoro nutí k otázce: Je to vůbec ještě komedie?
„Ty neumíš ani napsat rezignaci? A co teda umíš? Co vlastně umíš?!“
Příběh se odehrává na pozadí mimořádné schůze společenství vlastníků bytových jednotek neboli SVJ (čti eSVéJé), která by měla rozhodnout nejen o prodeji půdních prostor, ale také o mnoha dalších akutních provozních problémech. V mikrosvětě schůze naráží snaha o vytvoření lepšího prostředí pro život v domě na všechny po léta nashromážděné nesnášenlivosti, předsudky a domovní drby. Je to příběh smutný, ale zároveň i komický. Přijďte se přesvědčit...

[collapse]

150 Kč

2.6. ne / ...
„Včera byl den dětí ...“
ale na zahrádce fary se slaví až 2.června 2019 a to od rána :

10:00 - 14:00
A/ divadelní a hudební workshop - vedou Pavlína, Vali a Dušan / členové divadla Jedeme k vám/ ZDARMA

B/ výlet na Vítkov s tématickou hrou Praha /děti odvede, poučí, zabaví a opět vrátí na faru naše kolegyně Gábina a tým/ ZDARMA

14:00 -17:00

Yellow Sisters „Zvěřinec“ - Koncert pro pro děti i pro dospěláky
dále v podání Léni a Báry „Mateřská.com“

vstupenka pro dospělé 150,- děti ZDARMA

 17:00 
Michal Prokop Trio, Oskar Petr + Ondřej Fencl (vzpomínka na Marsyas), Luboš Pospíšil

390 Kč