Doprovodný program 2016

DOPROVODNÝ PROGRAM VYŠEHRANÍ 2016

* změna programu vyhrazena

 

24. – 28.3. / VELIKONOČNÍ TRADICE

ČTVRTEK 24.3.
od 16.00 - Představení divadla Kvelb, vynášení Morany do Vltavy
- Vyhlášení textařské soutěže

PÁTEK – PONDĚLÍ
od 14:00 - workshop, výroba kraslic, dekorací, sklo, textil, přednášky...
od 17:00 - hudební program „Písničkový mix„ jam session,
tanečky, lidová zábava...

Festival Vyšehraní si Vás dovoluje pozvat na další setkání
24.3. 2016 na Letní scénu s titulem VELIKONOČNÍ TRADICE.

Ve čtvrtek 24.3. uvedeme od 16.00 představení Řechtačka...
Divadlo Kvelb, které můžete znát z  vydařené akce  Masopust 2016,
využívá obrovské loutky a interaktivní způsob produkce.
Další dny můžete navštívit tématické workshopy, vyrobit si vlastní
velikonoční dekoraci, vyslechnout přednášky nebo se aktivně zúčastnit
hudebního či tanečního programu. Hudební nástroje vítány.
To vše spojíte s jarní procházkou probouzejícího se Vyšehradu.
Po celé dny této akce budou pro Vás připraveny
naše typické velikonoční pokrmy...

Pá / 29.4. / od 17:00 / PŘÍPRAVNÝ SLET ČARODĚJNIC

PÁTEK 29.4.
Divadlo KVELB - Čarodějné představení, ohnivá show
Dětský karneval   /  kostýmy, masky, tanec !!!

Čarodějnice / čarodějové
přiletí i na Letní scénu na Vyšehraní 2016.

Od 17:00 hodin se můžete těšit
na krásné Čarodějné představení Divadla KVELB.

Dále jsme pro Vás připravili ohnivou show
a dětský karneval se spoustou masek a kostýmů.

Děti si  zatančí na nejznámější pohádkové písničky.
Nebudou chybět ani ohnivé pokrmy !!!

Těšíme se na Vás !!!

 

 

Ne / 1.5. / celý den / VKM

VYŠEHRADSKÝ KOMORNÍ MAJÁLES

workshop dárků nejen pro zamilované,
pokračování textařské soutěže,
příjem soutěžních textů a básní na Letní scéně

St / 11.5. / od 10:00 / PRO DĚTI / MUZIKÁL BROUKOSVĚT

Petr NEDVĚD - DS Nedvíďata / MUZIKÁL BROUKOSVĚT

Čt / 12.5. / STAVBA - ZASTŘEŠENÍ PÓDIA / technická poznámka

 

karel_img

VÍKEND KARLA IV.

Pá / 13.5.

19:00 / GINEVRA středověká skupina - koncert k narozeninám panovníka

 

So / 14.5.

14:00 / DS Žlutý kopec Praha - Legendy pro školáky - Karel IV. /premiéra
19:00 / DS K.Čapka Třešť a SHŠ Hebrix - muzikál Noc na Karlštejně

 

Ne / 15.5.

10:30 / DS Žlutý kopec Praha - Legendy pro školáky - Karel IV. /premiéra
15:00 / DS K.Čapka Třešť a SHŠ Hebrix - muzikál Noc na Karlštejně
19:00 / Štěpán Rak, Alfred Strejček - Vivat Carolus Quartus

 

PŘEHLÍDKA AMATÉRSKÝCH DIVADEL

Po / 16.5.

19:00 / DS Hamlet - Jak je důležité míti Filipa

Út / 17.5.

19:00 / TYJÁTR - Hostinec U kamenného stolu

St / 18.5.

19:00 / TYJÁTR - Zkrocení zlé ženy

Čt / 19.5.

Volný prostor pro případné zájemce amatérské scény
- přihlášky na vysehrani@volny.cz

Pá / 20.5.

19:00 / Divadlo REFLEKTÁŘ - Tu myš jí odkopnu od huby

So / 21.5.

20:00 / Divadlo NAHOĎ Publicius Ovidius Naso „ Proměny“
– kabaret na motivy řecké mytologie

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI

Po / 16.5.

X

Út / 17.5.

10:00 / PRO DĚTI / Legendy - Karel IV.  2.st - Divadlo Žlutý kopec

St / 18.5.

10:00 / PRO DĚTI / Legendy - Karel IV.  2.st - Divadlo Žlutý kopec

Čt / 19.5.

10:00 / PRO DĚTI / Legendy - Karel IV.  1.st - Divadlo Žlutý kopec

 

Pá / 20.5.

10:00 / PRO DĚTI / Legendy - Karel IV.  1.st - Divadlo Žlutý kopec

So / 21.5.

16:00 / PRO DĚTI / Divadlo MÁJ - Mňau - pohádka

Ne / 22.5. / od 10:00 / VYŠEHRADSKÝ VOŘÍŠEK – 5. ročník úspěšné přehlídky kříženců

TÝDEN NADACE JEDLIČKOVA ÚSTAVU

Po / 23.5.

10:00 / PRO DĚTI / Legendy - Karel IV.  2.st - Divadlo Žlutý kopec
??:00 / Divadelní soubor Jedličkova ústavu - představení / čas upřesníme /

Út / 24.5.

10:00 / PRO DĚTI / Legendy - Karel IV.  2.st - Divadlo Žlutý kopec
14:00 / PRO DĚTI / Legendy - Karel IV.  2.st - Divadlo Žlutý kopec

St / 25.5.

10:00 / PRO DĚTI / Legendy - Karel IV.  1.st - Divadlo Žlutý kopec
??:00 / Divadelní soubor Jedličkova ústavu - představení / čas upřesníme /

Čt / 26.5.

10:00 / PRO DĚTI / Legendy - Karel IV.  2.st - Divadlo Žlutý kopec
14:00 / PRO DĚTI / Legendy - Karel IV.  2.st - Divadlo Žlutý kopec

Pá / 27.5. / DEN NADACE JEDLIČKOVA ÚSTAVU

??:00 / Den Nadace Jedličkova ústavu - prezentace
17:00 / ZLATOVÁLKY - multimediální performance mladých umělců

So / 28.5. / 14:00 / Představujeme ZUŠ Ilji Hurníka Praha 2

Představujeme ZUŠ Ilji Hurníka Praha 2 - průřez tvorbou / Pod záštitou Prahy 2

Ne / 29.5. / od 14:00 / PRO DĚTI / OSLAVA DĚTSKÉHO DNE

11:00 / Petr Nedvěd - DS Nedvíďata / MUZIKÁL BROUKOSVĚT
aneb jak školník zmizí v říši hmyzí - muzikál pro děti s dětmi

14:00 / Taneční škola IVY LANGEROVÉ
15:00 / DIVADLO KVELB - písničky, pohádky a show pro děti, soutěže, příběhy na přání, nekonečný loutkový i hraný seriál...

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI

Po / 30.5.

10:00 / Pošťácká pohádka - Divadlo Dívadlo
??:00 / Akademie ZŠ Vratislavova / čas upřesníme /

Út / 31.5.

10:00 / Malá čarodějnice - Divadlo Žlutý kopec
14:00 / Malá čarodějnice - Divadlo Žlutý kopec

St / 1.6. /  DEN DĚTÍ - den pohádkový !!!

11:00 / Petr Nedvěd - DS Nedvíďata / MUZIKÁL BROUKOSVĚT
17:00 / Petr Nedvěd - DS Nedvíďata / MUZIKÁL BROUKOSVĚT
...aneb jak školník zmizí v říši hmyzí muzikál pro děti s dětmi

Čt / 2.6.

10:00 / Malá čarodějnice - Divadlo Žlutý kopec
14:00 / Malá čarodějnice - Divadlo Žlutý kopec

Pá / 3.6. / od 17:00 / POTOKFEST

 Přehlídka mladých rockových kapel 

Rododendron, Dá-mi?, Thoola

So / 4.6. / ŠTÁB - příprava zahájení  Vyšehraní / technická poznámka