program 2015

KOMPLETNÍ PROGRAM / 30.4. – 07.6. + 10.6 – 21.6. /

* změna programu vyhrazena

Čt / 30.4. / od 17:00 / PRO DĚTI „Čarodějný karneval“

moderuje Johanka Hubičková ( kostýmy, masky, tanec !!! )
pestrým programem provázejí studenti DAMU
BOHATÁ TOMBOLA :)

Pá / 1.5. / od 18:00 / Víkend Zašitých písničkářů / Bá (snění) – křest sbírky Květy Salmonové „Hledání tváře“ – kmotr: Mirek Kovářík

pozvanka_1_5

„Hledání tváře” křest sb. a CD Květy SALMONOVÉ
„Vzpomínka na Václava Hraběte„ Mirek KOVÁŘÍK
dále vystoupí: Stani Koucká Nodlová, Jiří Šámal,
Zora Šimůnková, Pavel Kukal, Radek Lehkoživ,
Jana Jirásková, Jaroslav Čížek, Glory de Wine ,
Tomáš J. Holý a David Alfik Dewetter

od 20:30 / Vojtěch Morava - Divadlo " DÍVADLO"

Máchův máj - divadelní pojetí

So / 2.5. / od 17:00 / První weekend – vzpomínkový pořad na Wabiho Ryvolu / host: Miki Ryvola

pozvanka_2_5

Karel a Karel - Hobou, Stanislava Koucká Nodlová
Honza Vlažný - Luděk Petr - Hejno vran
Duo Tornádo - hosté, Luboš Stráník
Miki Ryvola, Saša Ryvolová

Ne / 3.5. / od 18:00 / Když písničkáři přitvrdí

pozvanka_3_5

Vernisáž fotografií z akcí Zašitých písničkářů
spojená s koncertem sólových písničkářů...

Míra Michálek & El Ectro Folk
Vlažňák  Sám, Jirka Hurych & …..
Dana Houdková a skupina
Vašek Pumr a Fujavec, Bubáček

Po / 4.5. / areál festivalu otevřený / občerstvení / volný den

volný den

Út / 5.5. / od 10:00 / PRO DĚTI / Petr NEDVĚD “ Strašně strašidelná noc “ / muzikál pro děti

Petr NEDVĚD " Strašně strašidelná noc " / muzikál pro děti

/ vhodné pro děti 1. stupeň ZŠ /

 Petr NEDVĚD " Strašně strašidelná noc " / muzikál pro děti

St / 6.5. / od 10:00 a od 14:00 / PRO DĚTI / RONJA, DCERA LOUPEŽNÍKA / Centrum tvořivé dramatiky Praha

RONJA, DCERA LOUPEŽNÍKA - CTD Praha
program zajistí studenti DAMU
/ vhodné pro děti 1. stupeň ZŠ / od 14:00 pro družiny /

Čt / 7.5. / areál festivalu otevřený / občerstvení / volný den

volný den

Pá / 8.5. / od 19:00 / areál festivalu otevřený / občerstvení / volný den

volný den

So / 9.5. / od 17:00 / “ ZLATOVÁLKY „

mladá hudba, poezie, multimediální umění...

Přednes básní: Ctibor Jindra, Vojta Vacek, Bětka Stančáková, Petra Strá, Kristýna Machartová
Hudba: Kopyrajt, Kradu, Shum Davar
Divadlo: Chrchel

Ne / 10.5. / areál festivalu otevřený / občerstvení / volný den

volný den

Po / 11.5. / od 10:00 / PRO DĚTI / “ Jak vzniká písnička “ / výchovný koncert Tomáše BERKY

/ vhodné pro děti 2. stupeň ZŠ /

/ od 19:00 / " SVĚTÁCI " / hudební komedie / Soubor Divadelní sekce Praha

svetaci_prg

 * více o představení zde

Út / 12.5. / od 10:00 / “ O neposlušné čarodějnici “ / Divadlo Žlutý kopec

/ vhodné pro děti 1. stupeň ZŠ /

St / 13.5. / od 10:00 / PRO DĚTI / Strukturované drama KARNEVAL / Centrum tvořivé dramatiky Praha

Strukturované drama KARNEVAL - CTD Praha
/ vhodné pro děti 1. stupeň ZŠ /

Čt / 14.5. / od 10:00 / PRO DĚTI / “ Dárek “ / Divadlo Spolupospolu

/ vhodné pro děti MŠ a 1. stupeň ZŠ /

Pá / 15.5. / areál festivalu otevřený / občerstvení / volný den

volný den

So / 16.5. / od 11:00 / Vyšehradská burza vzácností …obrazy, knihy, mince… / Taneční škola Ivy Langerové / Židovský orchestr ŠARBILACH

Vyšehradská burza vzácností /…obrazy, knihy, mince …

/ od 15:00 / Taneční škola Ivy Langerové - přehlídka všech souborů

/ od 16:00 / Židovský orchestr ŠARBILACH

 

Ne / 17.5. / od 17:00 / Divadelní soubor D Studio 13 / finále MS

Divadelní soubor D Studio 13 / Carlo Goldoni "Burani"

burani_pr

              * více o představení zde

/ Po skončení představení následuje přímý přenos finále MS v hokeji /

ihwchczr

Po / 18.5. / od 10:00 / PRO DĚTI / “ Jak vzniká písnička “ / výchovný koncert Tomáše BERKY

/ vhodné pro děti 2. stupeň ZŠ /

Út / 19.5. / od 10:00 / PRO DĚTI / “ Jak vzniká písnička “ / výchovný koncert Tomáše BERKY

/ vhodné pro děti 2. stupeň ZŠ /

St / 20.5. / od 10:00 a od 14:00 / PRO DĚTI / O chlapci, který lidem vrátil slunce / Centrum tvořivé dramatiky Praha

O chlapci, který lidem vrátil slunce - CTD Praha
/ vhodné pro děti 1. stupeň ZŠ / od 14:00 pro družiny /

Čt / 21.5. / od 10:00 / PRO DĚTI / Média a my / KVD, DAMU

Média a my - KVD, DAMU
/ vhodné pro děti 2. stupeň ZŠ /

Pá / 22.5. / areál festivalu otevřený / občerstvení / volný den

volný den

So / 23.5. / od 11:00 / Vyšehradská burza vzácností …kuchyně, síň, dvorek…/ Staropražské písně – HAŠLERKA / divadelní soubor Náplavka

Vyšehradská burza vzácností /…kuchyně, síň, dvorek…

/ od 15:00 / Staropražské písně / hraje kapela Hašlerka

pocta Karlu Hašlerovi 

/ od 19:30 / " Léčba neklidem " / divadelní soubor Náplavka 

Ne / 24.5. / od 10:00 / VYŠEHRADSKÝ VOŘÍŠEK – již 4. ročník úspěšné přehlídky kříženců

4. ročník úspěšné přehlídky kříženců

Po / 25.5. / od 17:00 / “ FIDLOVAČKA “ / divadelní hra v podání “ Čarodějného divadla “ studentů Jedličkova ústavu a škol

divadelní hra " FIDLOVAČKA "
s původními texty písní od J. K. TYLA

v podání " Čarodějného divadla "
studentů Jedličkova ústavu a škol

 

Út / 26.5. / od 10:00 a od 14:00 / PRO DĚTI / “ O neposlušné čarodějnici “ / Divadlo Žlutý kopec

/ vhodné pro děti 1. stupeň ZŠ / od 14:00 pro družiny /

/ od 19:30 / Zvíkovský rarášek

Komická opera o jednom jednání
Účinkují studenti 5. a 6. ročníku pěveckého oddělení Pražské konzervatoře

* více o představení zde

St / 27.5. / od 10:00 / PRO DĚTI / Média a my / KVD, DAMU

Média a my - KVD, DAMU
/ vhodné pro děti 2. stupeň ZŠ /

Čt / 28.5. / od 10:00 / PRO DĚTI / Média a my / KVD, DAMU

Média a my - KVD, DAMU
/ vhodné pro děti 2. stupeň ZŠ /

Pá / 29.5. / od 17:30 / „POTOKFEST“ Přehlídka mladých rockových kapel

Rododendron
Ta Děfka
La Grange
Bez paty boty

Vysehrani_BANNER_FB_03

So / 30.5. / od 11:00 / Vyšehradská burza vzácností…šperky, korále, hračky… / „FOLKFEST“ 2+1 kytarových příběhů

Vyšehradská burza vzácností /…šperky, korále, hračky…

/ od 15:00 / " Smolíček " / Divadlo „DÍVADLO"  - pohádka pro děti

/ od 17:00 / " FOLKFEST "  2+1 kytarových příběhů - * více zde

2 mladé folkové kapely a 1 unplugged klasika

Petr Kadlček & NATURAL / KAMAŠNE / Milan "Mejla" MATOUŠEK

Petr Kadlček & NATURAL
Kapela proslavená hitem "Já na to mám" zahraje při této příležitosti
v akustickém provedení. Nejnovější písně i osvědčenou klasiku z jejich
repertoáru si tak budete moci užít ve zcela netradičním pojetí.

* více o kapele zde / www.janatomam.cz
bandzone.cz  / http://bandzone.cz/petrkadlcek

KAMAŠNE (acoustic-indie)
Kapela, která balancuje na hranicích nejrůznějších stylů, aby je spojila v unikátní autorské písně
charakteristické svým akustickým zvukem a poetickými texty. V roce 2014 kapela zvítězila v soutěži
Houpací kůň (soutěžní scéna pro mladé kapely na festivalu Okolo Třeboně).

* více o kapele zde / www.kamasne.cz /

Milan "Mejla" MATOUŠEK (folk)
Kytarista, zpěvák a skladatel, jehož písně plné poetiky, lidských témat,
životního nadhledu a specifického humoru jsou založeny na zpěvu
a akustické kytaře, kterou občas zamění za ukulele.
Na Vyšehraní vystoupí Milan "Mejla" Matoušek se svojí doprovodnou kapelou s nástrojovým obsazením:
kytara, elektrická kytara, baskytara, cajon

* více zde / www.milanmatousek.net /

Ne / 31.5. / od 14:00 / PRO DĚTI / OSLAVA DĚTSKÉHO DNE – pohádky pro nejmenší, Mažoretky, ukázky bojových umění …

OSLAVA DĚTSKÉHO DNE
hry, soutěže, dílny
ukázky bojových umění ...

/ od 14:00 / Nelly ŘEHOŘOVÁ / mladá talentovaná 13-ti letá zpěvačka /

V roce 2014 získala cenu internetu v pěvecké soutěži " Česko zpívá ".
Vystoupí se svou doprovodnou kapelou a představí nové písničky.
Těšit se můžete i na známou písničku z filmu Dívka na koštěti - "Saxana".
* více o mladé zpěvačce Nelly zde / nellyrehorova.cz /

nelly_rehorova 

/ od 15:30 / " POHÁDKA " / Petr Nedvěd - muzikál pro děti s dětmi /

/ od 17:00 / Vlasta HORVÁTH s  kapelou

Zpěvák, jehož jméno je spojeno s vítězstvím ve druhé řadě soutěže Česko hledá Superstar.
Nenechte se ovšem mýlit, že by Vlasta byl v muzice pouhým nováčkem. Muzikální schopnosti projevoval
již od útlého věku a v letech teenagerovských úspěšně koncertoval ve vlastní skupině.
Vlasta svým odhodláním a přístupem k hudební tvorbě dosáhl díky své osobnosti respektu v českém showbyznysu.
* více zde / www.vlastahorvath.cz /

Po / 1.6. / areál festivalu otevřený / občerstvení / volný den

volný den

Ut / 2.6. / od 17:00 / DEN NADACE JEDLIČKOVA ÚSTAVU / ŘEKY & Atmosférický sbor

Den Nadace JEDLIČKOVA ÚSTAVU / prezentace /

/ od 19:00 / ŘEKY & Atmosférický sbor...

reky_pr

* více o projektu zde

St / 3.6. / od 10:00 / PRO DĚTI / “ Jak vzniká písnička “ / výchovný koncert Tomáše BERKY

/ vhodné pro děti 2. stupeň ZŠ /

Čt / 4.6. / od 10:00 / PRO DĚTI / Petr NEDVĚD “ Strašně strašidelná noc “ / muzikál pro děti

Petr NEDVĚD " Strašně strašidelná noc " / muzikál pro děti /
/ vhodné pro děti 1. stupeň ZŠ /

Pá / 5.6. / od 10:00 a od 14:00 / PRO DĚTI / “ O neposlušné čarodějnici “ / Divadlo Žlutý kopec

/ vhodné pro děti 1. stupeň ZŠ / od 14:00 pro družiny /

So / 6.6. / areál festivalu otevřený / občerstvení / volný den

volný den

Ne / 7.6. / areál festivalu otevřený / občerstvení / volný den

volný den

Po / 8.6. / od 17:00 / PRO DĚTI / „Zmrzlinová říše“

v podání divadelního souboru "Ještě chvilku"
Příběh chlapce, který viděl svět jinak.
Učinkují absolventi Jedličkova ústavu a škol.

St / 10.6. / od 18:00

Bratři EBENOVÉ / Sestry HAVELKOVY

Slavnostní zahájení 12.ročníku festivalu Vyšehraní 2015

Čt / 11.6. / od 19:00

Laco DECZI & CELULA NEW YORK / SPIRITUÁL KVINTET

Laco DECZI a CELULA NEW YORK / syn bubeník
SPIRITUÁL KVINTET / manželé Tichotovi  

Pá / 12.6. / od 18:00

BEZPATYBOTY & KEKS

BEZPATYBOTY / předkapela /
KEKS

 

So / 13.6. / od 16: 00 SKV / od 17:00 YELLOW SISTERS …

 od 16:00 / Sportovní klub vozíčkářů - prezentace sportu vozíčkářů

od 17:00 / YELLOW SISTERS / Hudební setkání
Zdenka Merty a Petry Černocké s rodinami...

Prokvétání dvou uměleckých rodin, které spolu muzicírují už v druhé generaci.
Petra Černocká si po letech opět zazpívá se svým dlouholetým hudebním
partnerem Zdenkem Mertou, oba si navíc pozvali další členy svých rodin,
o kterých se dozvíte, jaká pouta je spojují. Večer slibuje velké překvapení.
Uslyšíte během něj nejen pe-lmel různých stylů,
ale i netradiční hudebních spojení napříč generacemi.

Účinkují: Z. Merta, Z. Jandová, P. Černocká, Yellow Sisters, Bára Vaculíková,
Ester Mertová, Jiří Pracný, Luciano Mayaci, Petr Tichý a další...

+ DRAMAŤÁK
čtyři krátké veršované pohádky F. Hrubína v podání malých herců

Ne / 14.6. / od 15:00

SVATBA V TÓNECH

BLUEGATE
Tereza a Dan Švecovi
LEICHTOVI / Ilon, Míša, Bert a herečka Kristýna
Pavlína JÍŠOVÁ s kapelou / dcera
STRÁNÍCI & Tomáš BERKA s bratrem

Po / 15.6. / od 19:30

Prozatimní divadlo Františka Ringo ČECHA

DÍVČÍ VÁLKA je nejúspěšnější a nejhranější ze všech
divadelních her v České republice.
Jeho atraktivnost se skrývá především v lehkosti žánru,
nadsázce, využitých tématech a také v hereckém obsazení.
* více o predstavení zde

Odpoledne - Akademie spřízněné školy / Vratislavova ulice

Út / 16.6. / od 18:00

Peter LIPA BAND / Štěpán RAK & Matěj RAK

Peter LIPA BAND & syn
Štěpán RAK & Matěj RAK

St / 17.6. / od 18:00

VLADIVOJNA LA CHIA / Natálie KOCÁBOVÁ & hosté

VLADIVOJNA LA CHIA / Natálie KOCÁBOVÁ
& velmi vzácní hosté

Čt / 18.6. / od 18:00

Kapela DEVÍTKA / Wabi Daněk ...

Kapela "DEVÍTKA"
KŘEST NOVÉHO ALBA Honzy BROŽE
Wabi DANĚK - kmotr a host večera
A.S.P.M.
Jan SPÁLENÝ & Filip SPÁLENÝ

Pá / 19.6. / od 18:00

KOŘENY, VĚTVE

STRAŠLIVKA
GLORIA
GINEVRA

So / 20.6. / od 16:00 / Bratření – československý den

od 14:00 / PRO DĚTI / DIVADELNÍ MINI přehlídka ZUŠ Ilji Hurníka

Divadelní mini přehlídka ZUŠ Ilji Hurníka
režie: Hana Doulová KROBOTOVÁ / přesunuto ze 7.6. /

od 16:00 / ZAŠITÍ PÍSNIČKÁŘI / The Best Off

David Alfik Dewetter, Peter Janků / SK /,
Dana Houdková, Šrája - Petr Šrajer,
Zdeněk Barták a Honza Adamčík
LEGENDÁRNÍ TRAMPSKÁ SKUPINA SCARABEUS

 od 20:30 / ONE MAN SHOW “ TÁTA “

Celosvětově úspěšná komedie / hraje: Roman  POMAJBO / SK
VÍCE O PŘEDSTAVENÍ ZDE // nevhodné pro děti do 15 let *//

Ne / 21.6. / od 17:00

BLUE EFFECT / E.T.C. / Ivan HLAS TRIO “ Den otců „

BLUE EFFECT / Radim HLADÍK /
E.T.C. / Vladimír MIŠÍK /
Ivan HLAS TRIO

Slavnostní zakončení festivalu Vyšehraní 2015